1980 ile 2000 yılları arasında doğan; bilgisayar, cep telefonu ve video oyunlarıyla büyüyen Y Kuşağı’na yönelik 4 pazarlama stratejisini not edin:

 1. Hedef kitlenizi iyi tanıyın
  Y Kuşağı kimlerden oluşuyor? Hangi yaş grubu bu kuşağa dahil? İlgi alanları neler? Pazarlama stratejinizi belirlemeden önce hedef kitleniz olan Y Kuşağı’nın özelliklerini iyice anlamalısınız.
 2. Sosyal meyda da yer alın
  Y Kuşağı’nın sosyal medyaya olan ilgisi tartışılmaz. Bütün sosyal medya platformlarında en kalabalık kullanıcı grubunu oluşturan Y Kuşağı’na hitap edebilmek için marka olarak sizin de sosyal medyada yer almanız şart. Tabi bunu yaparken markanız için en doğru mecraları seçmelisiniz.
 3. Mobil uyumlu olun
  Sürekli hareket halinde olan Y Kuşağı, masaüstünden çok mobil cihazları kullanıyor. Siz de onların hızına yetişebilmek için markanıza dair her detayı mobil uyumlu yapmaya özen göstermelisiniz.
 4. Kişiye özel deneyimler sunun
  İyi müşteri hizmetleri iyi pazarlamanın yapı taşlarından. Y Kuşağı’na iyi bir müşteri hizmeti sunmanın yoluysa “kişiye özel deneyim”den geçiyor. Unutmayın, müşteriye özel deneyim sunmak satış dönüşlerini arttırmada ve marka güvenirliği sağlamada anahtar rol oynuyor.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat