Facebook, dünyada en çok kullanılan sosyal platformların başında geliyor. Bu platformda abonelerle bağlantı kurup kendi kitlenizi oluşturabilir ve bu trafiği kendi web sitenize yönlendirebilirsiniz. Facebook aracılığıyla web sitenize daha fazla müşteri çekmek ve sayfanızda daha fazla etkileşim görmek için ipuçlarına bir göz atın.

1- Doğru içerikler oluşturun.

Başarılı Facebook pazarlaması, düzgün bir Facebook sayfa yönetimi ile başlar. Bunun için öncelikle hedef kitlenizin hoşuna gidebilecek içerikler oluşturun. Bu da sayfanızı takip edenlerin abonelerinizle tıpatıp aynı olmasa da benzer zevkleri, değerleri ve ilgi alanları olduğunu bilmekle başlar.

2- İlgi uyandıran görseller kullanın.

Özellikle işe yarayan yöntemlerden biri de olabildiğince ilgi çekici, kendine baktıran görseller kullanmaktır. Paylaşımınızın ilgi çekmesi için yapmanız gereken öncelikle aydınlık ya da merak uyandıran bir görsel eklemek olacaktır. Web sayfanız hakkında düz bir metin paylaşmak yerine bir görsel paylaşın ya da metninize bir fotoğraf ekleyin.

3- Paylaşım zamanlarına tekrar tekrar test ederek karar verin.

Paylaşım zamanı, Facebook’ta takipçilerle daha fazla bağlantı kurabilmek için önemli bir rol oynar. Bu hitap ettiğiniz kitleye ve onların uyku alışkanlıklarına da bağlıdır. Burada yapılması gereken, tekrar tekrar test ederek paylaşımınıza ulaşan insan sayısını bulmaktır.

4- Markanızın insancıl ve ulaşılabilir olduğunu gösterin.

Metinlerde dilinizi doğru ayarlayın, sayfaya yapılan yorumlara cevap yazın, yorum ekleyin ve mesajlara cevap verin. Bir Facebook sayfası yorumlara, sorulan sorulara ya da ziyaretçilerin merak ettiği şeylere cevap veremiyorsa bu sayfayı ziyaret eden yeni insanlar için şu anlamı taşır: Bu sayfa aktif değil ya da bu sayfayı yöneten bir “insan” yok.

Facebook sayfanızdan en üst düzeyde yararlanmak için bu 4 prensibi kullanarak sayfanızda değişiklikler yapmaya başlayın. İşinizi hala kutu abonelik e-ticaret sistemine taşımadıysanız, en hızlı ve kolay hazır olmasını istiyorsanız startsub.com adresine e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat