Bu hafta Startsub abonelik platformuna katılanlar arasında “Başka Bi’Kitap ” var. Bu yazımızda Başka Bi’Kitap ve kurucusu Selim Bektaş ve Emre Kundakçı’yı daha yakından tanıyacağız. Başka Bi’Kitap her ay edebiyat dünyasının değerli isimlerinin sizin için özel olarak seçtiği kitaplarla bambaşka bir okuma deneyimi sunan bir abonelik servisi. Siz de her ay kendinize vakit ayırmak, kitapların dünyasında keyifli vakit geçirmek isterseniz tek yapmanız gereken baskabikitap.com adresine abone olmak!

Başka Bi’Kitap nedir?

Başka Bi’Kitap her ay farklı bir yazarın seçtiği en az üç kitabı ve okumaya dair yan ürünleri abonelerine gönderen bir kitap servisi. Temel amacımız iyi kitaplar sunmak ve abonelerimizin okuma deneyimini zenginleştirmek. Okuma deneyimini zenginleştirmekten kastımız, kişinin okuduğu kitapların tamamında yeni pencereler açacak, edebi metnin verdiği hazzın dışında yapısal ve teknik özelliklerini de görünür kılacak kitapları okura sunmak.

 

Başka Bi’Kitap kutularından ne çıkıyor?

Paketlerimizde kurgu eserlerin yanısıra inceleme, deneme, biyografi , anı, eleştiri gibi çeşitli türlerde kitaplar ve okurlarımızın hoşuna gidecek –yine edebiyatla ilgili- çeşitli sürpriz hediyeler yer alacak.

 

Başka Bi’Kitap’ı kurmak nereden aklınıza geldi?

Peyniraltı Edebiyatı dergisinde okurlara hali hazırda kitap önerileri hazırlıyorduk. Bu önerileri okurlarımızla görünür bir bağa dönüştürmek istedik ve ortaya Başka Bi’Kitap çıktı. Başka Bi’Kitap’ta bu kitap listeleri gerçeğe dönüşüyor ve planladığımız etkinliklerle bir araya gelebiliyoruz.

 

Selim Bektaş ve Emre Kundakçı kimdir?

Selim Bektaş, 1992 yılında doğdu. İTÜ’de İnşaat Mühendisliği eğitimi aldı. Mizah dergilerinde başladığı yazı hayatına 2013 yılında Peynir altı Edebiyatı dergisini kurarak devam etti. Çeşitli dergilerde ve kitap eklerinde öyküleri ve eleştirileri yayımlandı. Yayın evlerinde editör ve redaktör olarak çalıştı. 2015 yılında Muz Beyazı adlı bir roman yayınladı. Yazı üzerine düşünmeyi seviyor ve bununla ilgili girişimlerine devam ediyor.

 

Emre Kundakçı 1988’de Denizli’de doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Türk Dili Ve Edebiyatı bölümünde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine başladı. Doktora eğitimine halen devam etmektedir. Yayıncılık sektöründe editör ve çevirmen olarak çalıştı. Çeşitli dergilerde eleştiri yazıları yayınlanmaktadır.

 

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat